تاریخ : يکشنبه 2 مرداد 1401
کد 4025

مدیر عامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز، خبر داد:

طراحی مبلمان و فضاسازی ضلع شمالی مقبره الشعراء.

مدیر عامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری تبریز از طراحی مبلمان و فضاسازی ضلع شمالی مقبره الشعراء تا ۱۵ مرداد ماه خبر داد.
به گزارش امور ارتباطات سازمان، اکبر امجدی که در نشست صمیمی با جمعی از هنرمندان بنام آذربایجان سخن می‌گفت، با ذکر این خبر، افزود: در راستای ساماندهی بخشی از مقبره الشعراء تبریز، طراحی مبلمان و فضاسازی ضلع شمالی آن همزمان با نصب ۲۰ سردیس از شعرا، عرفا و مفاخر مدفون در این مکان ارزشمند انجام می‌گیرد.
وی با اشاره به اینکه تلاش می‌کنیم سردیس‌های مورد نظر تا ۱۵ مرداد‌ماه در محل مورد نظر در مقبره الشعراء نصب شوند، خاطر نشان کرد: این آثار توسط ۲۰ تن از هنرمندان بنام آذربایجان در حال طراحی و ساخت می‌باشند که بعد از آماده شدن، در آن محل نصب و در معرض دید همشهریان عزیز و میهمانان گرامی قرار می‌گیرند.
امجدی همچنین با اشاره به اینکه ایجاد نشاط اجتماعی یکی از اولویت‌های مدیریت شهری است از هنرمندان خواست در طراحی و ساخت آثار حجمی خود به موضوع انتخاب رنگ و مقوله زیبایی اثر و نیز خلق آثار فاخر و ارزشمند که نقش مهمی در معرفی شایسته مفاخر و مشاهیر آذربایجان و افزایش زیبایی بصری و نشاط اجتماعی دارند توجه جدی شود.