تاریخ : دوشنبه 19 ارديبهشت 1401
کد 3961

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری تبریز :

کیفی سازی وضعیت فضای سبز تبریز، اصلی‌ترین برنامه سازمان سیما، منظر و فضای سبز در سال جاری خواهد بود

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز، کیفی سازی وضعیت فضای سبز تبریز را اصلی‌ترین برنامه حوزه فضای سبز شهرداری برای سال ۱۴۰۱ خواند.
به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی سازمان، اکبر امجدی با اشاره به لزوم حفظ فضاهای سبز موجود شهری و اینکه حوزه فضای سبز تبریز اهمیت ویژه ای برای این امر مهم قائل است تقویت بخش نظارت را عامل مهمی در حفظ این فضاهای مهم شهری برشمرد و از برنامه های ویژه سازمان سیما، منظر و فضای سبز برای تحقق آن در سال ۱۴۰۱ خبر داد.
وی خاطر نشان کرد: بر این اساس و برای بهبود وضعیت کیفی فضاهای سبز شهری بحث تقویت سیستم نظارت در حوزه فضای سبز را بطور جدی دنبال کرده و طی برگزاری جلسات مختلف کارشناسی با خبرگان،  اساتید و همکاران دستگاه نظارت چندین راهکار اساسی را مورد کنکاش قرار داده  و پس از تجزیه و تحلیل های کارشناسی و فنی راهکارهای مناسب در این زمينه ارائه و عملیاتی شده است.
مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز  در ادامه به برخی از  موارد مهمی که در راستای تقویت سیستم نظارت فضای سبز جزو برنامه‌های اصلی این حوزه گنجانده شده نیز اشاره و خاطر نشان کرد: 
 از جمله این برنامه های مهم می توان به بهره گیری از روشهای نوین آموزشی  در تمامی بخشها اعم از آموزش بخش‌های کارگری ،باغبانی، اکیپ های هرس و سمپاشی و نیز بخشهای اداری در سطح کارمندی و مدیریتی و همچنین افزایش دوبرابری تعداد ناظرین و تقویت ضوابط نظارت اشاره کرد.
امجدی همچنین تصریح کرد: نصب جی پی اس به تمامی تانکرهای آب و کنترل کامل فرآیند آبیاری یکی دیگر از برنامه های مهم سازمان متبوع خود برای تقویت بخش نظارت و درنتیجه کیفی سازی وضعیت فضای سبز شهری است .
وی با ذکر اینکه ثبت و بررسی صورت وضعیت شرکت‌های فضای سبز در سازمان نیز از شکل سنتی خارج شده، خاطرنشان کرد: از این پس صورت وضعیت شرکت‌های فضای سبز تبریز  به صورت روزانه در سامانه جامع الکترونیکی ثبت و بررسی می شود تا نواقص و ایرادات به شکل روزانه شناسایی و رفع گردد که از عوامل موثر تقویت سیستم نظارت در این حوزه خواهد بود.
مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری در پایان به نقش مهم سامانه ۱۳۷ شهرداری در تقویت سیستم  نظارت نیز اشاره کرد و گفت: تصمیم بر این است گزارشات مردمی واصله از طریق سامانه ۱۳۷ به صورت مستقیم و همزمان  به سامانه جامع بررسی صورت وضعیتهای روزانه شرکتهای فضای سبز وصل شده و جهت حل سریع و آنی و نیز پیگیری لازم به اطلاع مدیرعامل و معاون فضای سبز  سازمان و نیز مسئول منطقه و ناظرین مقیم و عالی مناطق برسد.
امجدی در پایان اظهار امیدواری کرد این اقدامات بتواند درکیفی سازی وضعیت فضاهای سبز موجود و نیز توسعه بیش از پیش این فضاها به بهترین نحو، موثر باشد.