تاریخ : چهارشنبه 7 ارديبهشت 1401
کد 3952

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز خبر داد؛

تداوم اجرای طرح اردیبهشت بهار تبریز در فضاهای سبز سطح شهر

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز از تداوم اجرای طرح اردیبهشت بهار تبریز در فضاهای سبز سطح شهر خبر داد.
به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی سازمان، اکبر امجدی با اعلام این خبر گفت: اهداف تعیین شده سازمان بر این اساس است که فضای سبز شهر تبریز از نظر کمی و کیفی شاهد تحولی اساسی باشد و در راستای تحقق همین اهداف، برنامه های ماهانه سازمان توسط کارشناسان این مجموعه تدوین و , ابلاغ می شود.  
وی ادامه داد: در اولین گام، طرح "اردیبهشت ، بهار تبریز"  در ماه جاری و با ابلاغ آیتم های ویژه در کنار امورات جاری حوزه فضای سبز تبریز  در حال اجراست. 
مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری با اشاره به برخی آیتم های این طرح اظهار داشت: اجرای حداقل گلکاری دو میدان، اجرای طرحهای گلکاری حجمی ابلاغی از سوی اداره طراحی سازمان برای هر منطقه ده مورد، هرس سبز که در مسیرهای اصلی و حتی در صورت نیاز هرس شبانه و کاشت ارقام ردیفی و بوته کاری از جمله آیتم هایی است که در این طرح گنجانده شده است. 


امجدی افزود: رسیدگی به امکانات رفاهی موجود در پارکها و فضاهای سبز نیز در آیتم های این طرح گنجانده شده که تعمیر و تعویض وسایل بازی و دستگاه های ورزشی، ترمیم آبخوری ها و سرویس های بهداشتی و رفع مشکلات روشنایی پارکها از آن جمله اند. 


وی خاطرنشان کرد: رسیدگی به وضعیت آبنماها در سطح شهر و راه اندازی مجدد و کیفی آنها، رنگ آمیزی مبلمان پارکی و رسیدگی به وضعیت پیاده روهای پارکها در محل های مورد نیاز، دیگر آیتم هایی هستند که در قالب این طرح اجرا می شوند. 
وی تاکید کرد: نیروهای حوزه فضای سبز تبریز در تلاشند با جدیت اجرای این آیتم ها را به سرانجام رسانده و چهره شهر را با فضای سبزی زیبا و سرسبز، شادابتر کنند. 
مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری در پایان از تداوم طرح های ویژه در ماه های آینده نیز خبر داد.