تاریخ : شنبه 6 فروردين 1401
کد 3920

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری تبریز تشریح کرد؛

اقدامات نوروزی سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری تبریز ، اقدامات نوروزی این سازمان را تشریح کرد.
به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی سازمان، اکبر امجدی با اشاره به آمادگی سازمان در اجرای برنامه های استقبال از بهار گفت: به روال همه ساله، برنامه های گلکاری در فضاهای سبز سطح شهر توسط عوامل فضای سبز شهر تبریز اجرا شده که طبق آمار ارائه شده، 9 ملیون بوته انواع گلهای بهاری در سراسر شهر کاشته شده است. 
وی ادامه داد: علاوه بر گلکاری و با هدف افزایش جلوه بهاری در فضاهای عمومی تبریز، نصب گلدان بر روی نرده های ترافیکی نیز در دستور کارقرار گرفت که تعداد 2700 گلدان بر روی این نرده ها نصب شده است. 
مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری در زمینه دیگر برنامه های مربوط به حوزه فضای سبز اظهار داشت: همچنین در راستای تحقق هدف مذکور، تعداد 480 گلجای نیز تهیه و در نقاط مختلف شهر قرار گرفته است. 
امجدی در خصوص دیگر برنامه های سازمان در قالب طرح های نوروزی خاطرنشان کرد: تهیه و نصب المانهای نوروزی نیز بخش دیگری از برنامه های نوروزی سازمان بود که طی آن، 53 المان جدید در سطح تبریز و در نقاط مختلف جهت ارتقای  کیفی و کمی فضاهای عمومی سطح شهر نصب گردید. 
وی گسترده شدن سفره های هفت سین در تعدادی از میادین شهر را نیز بخش دیگری از این برنامه ها عنوان کرده و خاطرنشان کرد: 15 سفره هفت سین نیز به همت عوامل سازمان در میادین سطح شهر گسترده شد.
مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری برگزاری چهارمین جشنواره نقاشی تخم مرغهای نوروزی را تداوم احیای یکی از سنت های قدیمی آذربایجان دانست و عنوان کرد: چهارمین جشنواره رنگ آمیزی تخم مرغهای نوروزی امسال نیز با حضور هنرمندان نامی و متبحر برگزار و طی آن 83 تخم مرغ نوروزی طراحی و در سطح تبریز جاگذاری شدند. 
امجدی در پایان، با بیان اینکه امسال میزبان همشهریان و میهامان عزیز در اولین جشنواره نوروزی بودیم، گفت: اولین جشنواره نوروزی تبریز به همت سازمان در مجموعه تاریخی تفریحی ائل گولی به مدت 10 روز  از 2 تا 11 فروردین برگزار می شود که با استقبال خوب شهروندان و میهمانان نوروزی روبرو شده است. 
وی تاکید کرد: این جشنواره علاوه بر برنامه های فرهنگی و هنری مختلف، حاوی بخشی است که طی آن از خانواده های شهدای مدافع حرم نیز تجلیل می گردد.