تاریخ : سه شنبه 2 فروردين 1401
کد 3917

با حضورمدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری،

اولین جشنواره نوروزی در مجموعه تاریخی تفریحی ائل گولی تبریز آغاز شد

اولین جشنواره نوروزی تبریز در مجموعه تاریخی تفریحی ائل گولی تبریز با حضور مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهر تبریز آغاز شد. 
به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی سازمان، در مراسم افتتاحیه این جشنواره که در محل پارکینگ شماره دو تفرجگاه بزرگ ائل گولی برگزار شد، شهروندان تبریزی و مهمانان و مسافران نوروزی نیز حضور داشتند. 
مدیرعامل سازمان سیما، منظرو فضای سبز شهری در مراسم افتتاحیه این مراسم، ضمن خوشامدگویی به شهروندان و میهمانان حاضر در این مراسم، به برنامه های نوروزی سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری در سال ۱۴۰۱ اشاره کرده و گفت: علاوه بر طرح های گلکاری که با کاشت ۹ میلیون بوته گل در سطح شهر به طور گسترده اجرا شد، المانهای ویژه گلکاری نیز طراحی و ساخته شد.
وی افزود: چهارمین جشنواره تخم مرغهای نوروزی نیز همزمان با دیگر برنامه های استقبال از بهار برگزار شد. 
مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری همچنین ادامه داد: با اینحال جای خالی یک برنامه فرهنگی در میان این ویژه برنامه ها به چشم می خورد که بر این اساس، سازمان اجرای اولین جشنواره نوروزی را در دستور کار قرار داد. 
امجدی اظهار داشت: در طراحی این برنامه فرهنگی، دو امر مهم مد نظر قرار گرفت؛ اول اینکه این جشنواره بعد از دوسال از محدودیتهای کرونایی برگزار می شود و فرصتی است برای شهروندان تا در فضایی نشاط آور حاضر شده و نهایت استفاده را از آن ببرند. 
وی در خصوص دومین ویژگی این برنامه نیز تصریح کرد: تقارن نوروز امسال با عید بزرگ شیعیان یعنی نیمه شعبان، از دیگر عوامل وجوب برگزاری این جشنواره بود که در راستای ارتقای نشاط اجتماعی، ترویج فرهنگ و آیین سنتی نوروز در آذربایجان و تبیین جایگاه نوروز در میان آداب و رسوم فرهنگی آذربایجان و تبریز تهیه و تدوین شده است.
مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری در زمینه جزییات این برنامه نیز خاطرنشان کرد: اولین جشنواره نوروزی تبریز با بخشهای مختلفی همچون اجرای موسیقی زنده عاشیق و قطعات مجاز موسیقی آذربایجانی، اجرای نمایش حیدربابا، نمایش آیین سنتی تکم خوانی، نمایش طنز و سایر برنامه های نوروزی در خدمت شرکت کنندگان و تماشاکنندگان عزیز خواهدبود. 
به گفته مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز، همراه با این جشنواره، سوغات سراهای ویژه برای عرضه سوغات تبریز برپا شده که علاقمندان می توانند از آنها بازدید و سوغات مورد نیاز خود را از آنها تهیه کنند. 
امچدی در پایان سخنان خود، درباره زمان و مکان برگزاری این جشنواره گفت: این جشنواره از امروز تا ۱۱ فروردین ۱۴۰۱، از ساعت ۴ الی ۶ بعد از ظهر در محل پارکینگ شماره ۲ ائل گولی تبریز پذیرای شهروندان عزیز و مسافرین نوروزی است.