تاریخ : دوشنبه 20 دي 1400
کد 3829

شهردار منطقه 3 در مراسم معارفه مدیر سیما، منظر و فضای سبز این منطقه؛

نیازمند همکاری و تعامل با سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری در ایجاد فضاهای سبز کارآمد در نقاط متراکم حوزه شهرداری منطقه 3 هستیم

شهردار منطقه 3 تبریز در مراسم معارفه مدیر سیما، منظر و فضای سبز این منطقه، تاکید کرد که برای ایجاد فضای سبز کارآمد در نقاط متراکم حوزه منطقه 3 نیازمند همکاری و مشارکت سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری هستیم.
به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی سازمان، یعقوب وحیدکیا در این جلسه ضمن ابراز خرسندی از حضور اکبر امجدی در راس مدیریت سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری گفت: حضور ایشان در این سمت فرصت مغتنمی برای حوزه فضای سبز و زیباسازی شهری است و مسلما با پشتکار و جدیتی که از ایشان سراغ داریم، تحولات بسیاری را در این زمینه شاهد خواهیم بود. 
وی از آمادگی منطقه 3 برای همکاری با سازمان خبر داد و اظهار داشت: ما نیز آماده ایم تا ضمن برنامه ریزی برای دستیابی به اهداف تعیین شده برای فضای سبز، از بعد مدیریتی و دیگر امور با سازمان تعامل نزدیک و صمیمانه داشته باشیم. 
شهردار منطقه 3 با اشاره به کمبود فضای سبز در تبریز تصریح کرد: منظور از کمبود فضای سبز در تبریز، فضاهای سبز کارآمد است که بتواند نقش اکولوژیکی خود را در شهر ایفا کند. بنابراین تمامی برنامه ها و اهداف باید به این سمت متمرکز شود. 
وحیدکیا در خصوص وضعیت فضای سبز منطقه 3 نیز خاطرنشان کرد: در مجموع وضعیت فضای سبز در حوزه منطقه 3 در مقایسه با دیگر مناطق مناسب به نظر می رسد؛ اما بازهم نیاز به تلاش و کار بسیاری دارد تا به وضعیت ایده آل برسد. 
در ادامه این جلسه وی خطاب به سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری گفت: به طور یقین اقدامات راهبردی شما در حوزه فضای سبز شهری منشا تغییرات مثبت در این حوزه می شود و حوزه فضای سبز منطقه 3 نیز از این تغییرات بهره خواهد برد. 
شهردار منطقه 3 ادامه داد: در بودجه سال آینده پیش بینی های عدیده ای برای حفظ و نگهداری فضای موجود و توسعه و ایجاد فضاهای سبز جدید انجام داده شده که عمده آنها در  بهسازی و تکمیل پارک باغشمال و همچنین احداث  پارک جنگلی 5 هکتاری در آخر مارالان و پارک بزرگ دیگری در منطقه پرجمعیت لاله صرف خواهدشد. 
وحیدکیا مهمترین مشکل پیش روی فضای سبز منطقه را آبیاری فضاهای سبز عنوان و تصریح کرد: امیدواریم با بهره گیری از روشهای نوین آبیاری و سیاستهای ابلاغی از سوی سازمان، بتوانیم بر این مشکل فائق آییم. 
وی در پایان، بار دیگر با تاکید بر لزوم همکاری و نظارت بیشتر از سوی سازمان بر نحوه اجرای برنامه ها در این منطقه خاطرنشان کرد: امید است در سایه این تعامل و همکاری بتوانیم مشکلات موجود در زمینه فضای سبز را برطرف نموده، تبریزی سرسبز و لایق نام و شان این کهن شهر تاریخی بسازیم. 
گفتنی است در این جلسه، امیر برجسته به عنوان مدیر جدید سیما، منظر و فضای سبز منطقه 3 شهرداری تبریز معرفی و از زحمات رحیم اکبری در طول تصدی مدیریت حوزه فضای سبز این منطقه تقدیر به عمل آمد.