تاریخ : دوشنبه 29 آذر 1400
کد 3791

سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری در جلسه هماهنگی با مسوولان فضای سبز مناطق تاکید کرد؛

مدیریت منابع آب خام، هرس و فرم دهی درختان و طراحی فضای سبز، سه اولویت اساسی در فضای سبز تبریز

سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری در اولین جلسه هماهنگی با مسوولان فضای سبز مناطق ده گانه شهرداری تبریز، مدیریت منابع آب خام، هرس و فرمدهی درختان و طراحی فضای سبز را سه اولویت اساسی فضاهای سبز شهر تبریز دانست.
به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی سازمان، اکبر امجدی در اولین جلسه هماهنگی با مسوولان فضای سبز و زیباسازی مناطق دهگانه شهرداری تبریز، با اشاره به کاهش ذخایر آبی در سفره های زیرزمینی گفت: کم شدن بارش برف و باران موجب بروز بحران اب در تمامی سطح زندگی روزمره و از آن جمله در حوزه فضای سبز شده است.  بر این اساس مدیریت منابع آبی باید یکی از مهمترین برنامه های فضای سبز مناطق دهگانه شهرداری تبریز باشد.
وی افزود: توسعه شبکه آبیاری تحت فشار، تغییر الگوی کاشت و استفاده از گونه های مقاوم از جمله اقداماتی است که می تواند در مدیریت منابع اب خام تاثیر قابل توجهی داشته باشد. 
سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری در بخش دیگری از سخنان خود، بر جای خالی طراحی در فضاهای سبز شهری تاکید و تصریح کرد: در کنار کاشت و نگهداری فضاهای سبز، طراحی این فضاها نیز به عنوان یک عنصر اصلی مطرح است و ما در فضاهای عمومی سطح شهر، جای خالی این عنصر را به خوبی مشاهده می کنیم. 
امجدی اظهار داشت: اگر گلکاریها و کاشت انواع گونه ها مطابق طرح و در قالبی معین صورت گیرد مسلما چشم نوازتر و زیباتر خواهدبود. 
 در ادامه جلسه، سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری با طرح ضرورت هرس درختان سطح شهر گفت: هرس درختان یکی از عوامل سرزنده و شاداب نگهداشتن فضاهای سبز است که اگر به صورت علمی و صحیح انجام گیرد، در جلوه ظاهری درختان و نهایتا در منظر شهری نیز زیبایی ایجاد خواهدکرد. 
امجدی، با درخواست از مسوولان مناطق برای انتخاب میادین نمونه در سطح شهر تاکید کرد: هر کدام از مسوولین محترم، میادین نمونه حوزه کاری خود را انتخاب کنند تا برای اجرای طرح های استقبال از نوروز، گلکاری و نصب المان های نوروزی آماده سازی شوند. 
وی در انتها، از مسوولان فضای سبز منطقه خواست برنامه ریزی دقیق و نیازهای حوزه خود را به سازمان اعلام کنند.