تاریخ : شنبه 16 اسفند 1399
کد 3501

مسوول سیما، منظر و فضای سبز شهرداری منطقه 8 تبریز تاکید کرد:

تلاش برای استقبالی شایسته از بهار در منطقه فرهنگی، تاریخی تبریز

مسوول سیما، منظر و فضای سبز شهرداری منطقه 8 تبریز از عزم جدی برای استقبال شایسته از بهار در حوزه منطقه فرهنگی، تاریخی تبریز خبر داد.
به گزارش روابط عمومی و ارتباطات سازمان، ابوالفضل حسینی با اشاره به اهمیت منطقه 8 شهرداری تبریز گفت: این منطقه به عنوان قطب تاریخی، فرهنگی و اقتصادی تبریز در استانه عید نوروز بیش از پیش پذیرای حضور شهروندان و حتی مسافران و میهمانان است و همین امر ایجاب می کند که اقدامات استقبال از بهار در این منطقه، با جدیت و دقت بیشتری انجام گیرد.
وی ادامه داد: بر این اساس، فضای سبز شهرداری منطقه 8 مطابق سیاستهای ابلاغی سازمان محترم سیما، منظر و فضای سبز شهری، اقدامات لازم را برای اجرای این طرح ها آغاز کرده و حدود 38هزار بوته شب بو، 17 هزارجعبه بنفشه و 1700جعبه مینای چمنی را برای کاشت در فضاهای سبز سطح منطقه در نظر گرفته است.
مسوول فضای سبز شهرداری منطقه 8 تبریز، در خصوص نقاط مشخص شده برای کاشت بهاره نیز تصریح کرد: میدان ساعت، میدان شهدا، میدان استانداری، عمارت شهرداری تبریز، خیابان جمهوری و پارکهای سطح منطقه از جمله نقاطی هستند که برای کاشت گل،  در حال آماده سازی هستند. باغ گلستان نیز علاوه بر رویش دوباره لاله ها،  شاهد کاشت برخی دیگر از گونه های بهاری گل و گیاه خواهدبود.
حسینی تاکید کرد: تلاش بر این است که تمامی عملیات کاشت تا 25 اسفند ماه به پایان برسد.
حسینی در بخش دیگری از سخنان خود، با تشریح برنامه های هفته درختکاری در این منطقه، اظهار داشت: مطابق برنامه سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری، از 15 اسفند ماه اهدا و کاشت نهال رایگان آغاز می شود.
وی درباره برنامه هرس در سطح منطقه 8 نیز خاطرنشان کرد: هرس درختان قدیمی و ضعیف با هدف جوان سازی و هرس درختانی که رشد زیاد دارند و نافرم شده اند با هدف فرم دهی، انجام می شود.
مسوول فضای سبز شهرداری منطقه 8، سمپاشی زمستانه را یکی از مهم ترین روشهای دفع آفات درختان برای سال زراعی جدید دانست و گفت: علاوه بر سمپاشی درختان موجود در سطح منطقه، درختان مراکز دولتی و نهادها و ادارات نیز در صورت درخواست انجام می شود.
حسینی، نصب المان های نوروزی در سطح منطقه 8 را یکی دیگر از برنامه های در دست اجرا خواند و اضافه کرد: در خصوص المانها، به دو صورت عمل خواهیم کرد، یکی طرحهایی است که از سوی منطقه به سازمان پیشنهاد شده و مورد تصویب قرار گرفته و در حال ساخت هستند و در مکان های تعیین شده نصب خواهندشد. در عین حال نصب المانهای موضوعی نیز در دستورکار منطقه قرار دارد.