تاریخ : پنجشنبه 14 اسفند 1399
کد 3500

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری تبریز طرح کرد:

توسعه فضای سبز پایدار اولویت اول شهرداری تبریز

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری تبریز گفت: اولویت اول شهرداری تبریز توسعه فضای سبز پایدار شهری است که خوشبختانه عزمی عمومی در این راستا ایجاد شده است.

به گزارش روابط عمومی و ارتباطات سازمان، مسعود برزگر جلالی پیش از ظهر امروز در آیین  درختکاری در محوطه فرمانداری تبریز اظهار داشت: تبریز از نظر تعداد درخت کمبود دارد و برای جبران آن عزمی عمومی نیاز است که همه آحاد مردم و همه مسئولین باید برای تحقق این مهم دست در دست هم دهیم.

او با اشاره به طرح کاشت یک میلیون  اصله نهال در سال ۹۹ افزود: شهرداری تبریز در فصل کاری سال ۹۹  کاشت یک میلیون اصله نهال و درختچه را در برنامه کاری خود گذاشته و درختچه‌هایی که  قابلیت تبدیل به درخت دارند و در فصول مختلف گل‌دهی خواهند داشت، کاشته شده است که  در دو سه سال آینده فضای سبز شهری، زیبایی خاصی را شاهد خواهیم بود.

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری تبریز با اشاره به کمبود درخت در تبریز اعلام کرد: برای کاشت این یک میلیون اصله درخت و درختچه باید دست در دست هم بدهیم  چرا که این تعداد برای تبریز کم بوده و حداقل به ۵ میلیون اصله درخت دیگر نیاز داریم.

او اضافه کرد: حضور امروز ما در برنامه درختکاری نشانگر این بود که تمامی ادارات و کارخانجات باید دست در دست هم دهیم و اقدام به کاشت درخت کنیم که هم برای سلامتی جامعه و خودمان خوب است و هم آثار ماندگار از خودمان برای نسل های آینده به یادگار بگذاریم.