تاریخ : چهارشنبه 6 اسفند 1399
کد 3477

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری،

اهدای نهال رایگان به شهروندان، اهدای سبزینگی به خانه های تبریز است

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری، اهدای نهال رایگان به شهروندان را اهدای سبزینگی به خانه های تبریز توصیف کرد.
به گزارش روابط عمومی و ارتباطات سازمان، مسعود برزگر جلالی در گفتگوی حود با برنامه رادیویی استودیو شهرتبریز، با تشریح طرح اهدای نهال رایگان، این طرح را گامی در راستای توسعه فضای سبز تبریز ارزیابی کرد و گفت: عهد ما با شهروندان در سال 99، کاشت یک میلیون اصله درخت و درختچه بوده که با تمام ظرفیت و توان در راستای تحقق آن تلاش می کنیم. با اینحال، همت جمعی و همکاری شهروندان فهیم تبریز هم می تواند ما را در ارسیدن به این هدف یاری کند.
وی ادامه داد: امسال سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری برای اولین بار حرکتی را آغاز کرده و در نظر دارد با اهدای نهال رایگان به شهروندان و کاشت آن توسط عوامل سازمان، شهروندان را بر توسعه فضای سبز تشویق کند. 
مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری در تشریح جزییات طرح اظهار داشت: فرم ثبت نام برای دریافت نهال رایگان در سایت رسمی سازمان درج شده که شهروندان عزیز با مراجعه به سایت و تکمیل فرم، نهال میوه مورد نظر را انتخاب کرده و تعداد و متراژ محل کاشت را مشخص می کنند. سپس کارشناسان ما به منزل آنان مراجعه کرده و  نهالها را درخانه ها و مجتمع های مسکونی مورد درخواست می کارند و خدمات بعدی را هم ارائه می دهند. یعنی هر خدمتی اعم از سمپاشی یا هرس و یا دیگر امور مربوط به نگهداری که برای این درختان لازم باشد، توسط سازمان ارائه می شود. 
برزگر جلالی اضافه کرد: در قبال این اقدامات تنها رسیدی از شهروندان اخذ می شود مبنی بر اینکه درخت در مکان فوق کاشته و پلاک کوبی شده و به شهروند تحویل داده شده است. 
وی با بیان اینکه طرح های اهدای نهال در سالهای قبل، بدون اخذ نتیجه چشمگیری اجرا میشد، گفت: متاسفانه این برنامه در سالهای قبل هیچ بازخوردی در فضای سبز تبریز نداشته و سرانجام آن درختان معلوم نیست. اما امیدواریم با اقدامات فوق و همچنین نظارت سازمان بر درختان کاشته شده، بتوانیم گامی در راستای افزایش درختان تبریز برداریم. 
مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری همچنین گفت: پیش بینی می کنیم در این طرح، حدود 100 هزار اصله نهال در خانه ها و مجتمع های مسکونی کاشته شود.