تاریخ : سه شنبه 5 اسفند 1399
کد 3476

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری تبریز تاکید کرد؛

گلباران تبریز در بهار 1400 با اجرای طرح های گلکاری ویژه در سراسر شهر

مدیرعامل سازمان سیما، منظرو فضای سبز شهری، تاکید کرد با اجرای طرح های گلکاری ویژه، تبریز در بهار 1400 گلباران خواهدشد.
به گزارش روابط عمومی و ارتباطات سازمان، مسعود برزگر جلالی در گفتگو با برنامه رادیویی استودیو شهرتبریز، با تشریح اقدامات سازمان در طرح استقبال از بهار گفت: اوضاع کرونایی موجب ایجاد اختلال در زندگی عادی شهروندان شده و همین امر نیاز به محیطی شاداب و زیباتر را ضرورت می بخشد. بر همین اساس، سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری در نظر دارد برنامه های گلکاری بهار1400 را به صورت ویژه و گسترده تر و دقیق تر از بهار گذشته در سراسر شهر اجرا کند. 
وی افزود: محیط شاداب شهری می تواند تا حد زیادی در حفظ روحیه و ایجاد نشاط شهری موثر واقع شود و دلیل اصلی توجه خاص به بحث گلکاری بهاره نیز همین امر است.
مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری به بخش دیگری از طرح استقبال از بهار پرداخت و اظهار داشت: سمپاشی زمستانه یکی دیگر برنامه های مورد اجرا در قالب طرح استقبال از بهار است که قرار است برای درختان پهن برگ اجرا شود؛ زیرا آفات در تنه این درختان زمستان گذرانی می کنند و با سمپاشی زمستانه، سلامت این درختان در بهار آتی تامین می گردد.
مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری تبریز، با بیان بخش سوم طرح استقبال از بهار نیز خاطرنشان کرد:  هرس درختان، بخش دیگری از طرح استقبال از بهار امسال است که در دو نوع انجام می شود؛ یکی هرس جوانسازی است که شامل درختان پیر و سالخورده خواهدبود؛ این درختان در سطح شهر شناسایی شده اند و قرار است با همکاری اساتید دانشگاه و کارشناسان امر، هرس جوانسازی در این درختان اجرا شود. هرس فرم دهی هم نوع دیگری از هرس است که برای فرم دهی و حذف شاخه های مزاحم انجام و موجب تقویت رشد درخت می گردد. 
برزگرجلالی در پایان اظهار امیدواری کرد برنامه ها و طرح های سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری با همکاری و مشارکت شهروندان به نحو احسن اجرا شده و تبریز بهاری سبز وسالی پر بار را در پیش رو داشته باشد.