تاریخ : دوشنبه 4 اسفند 1399
کد 3475

برای اولین بار در کشور :

" مجازات سبز " در کلانشهر تبریز اجرایی می شود

به ابتکار سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری تبریز و با موافقت رییس کل دادگستری آذربایجان شرقی و در راستای عزم عمومی برای ایجاد نهضت درختکاری و زنده کردن خاطره باغشهر تبریز ، مجازات سبز در تبریز اجرایی می شود.
به گزارش روابط عمومی و ارتباطات سازمان، ایرج شهین باهر با اعلام این خبر افزود: تبریز که در زمانهای نه چندان دور به باغشهر مشهور بود ، به دلیل بی توجهی های چند دهه اخیر، از سطوح سبز آن بطور چشمگیری کاسته شده است. بر این اساس در دوره جدید مدیریت شهری، عزم و همت خود را برای جلوگیری از تغییر کاربری فضاهای سبز، توسعه کمّی و کیفی فضای سبز تبریز با افزایش تعداد پارکهای محله ای و جلوگیری از نابودی باغات تبریز و احیای باقیمانده آنها جزم کرده ایم.
شهردار کلانشهر تبریز با اشاره به نامگذاری سال ۹۹ از سوی شورای اسلامی تبریز به عنوان سال فضای سبز اظهار کرد: تشکیلات قضایی استان نیز در راستای اهداف عالی شهرداری در حوزه فضای سبز و هم­دوش و همراه با مجموعه خدوم و اندیشمند و تلاشگر و دلسوز فضای سبز تبریز ، با تشکیل جلسات هماهنگی و همفکری با مسئولین فضای سبز این کلانشهر ، سازوکار اجرای مجازات های سبز را مهیا کرده است.
شهین باهر ادامه داد: در این شیوه ، قضات محترم با استفاده از تکالیف قانونی مرتبط و اختیارات قضایی خود در صدور احکام ، تهیه و کاشت درخت در سطح شهر را جایگزین مجازات های حبس یا جزای نقدی می کنند  که این احکام تحت نظر سازمان سیما، منظر و فضای سبز تبریز، اجرا و به تشکیلات قضایی استان گزارش می شود .
شهردار تبریز ضمن قدردانی صمیمانه  از تشکیلات قضایی استان و شخص رییس کل دادگستری آذربایجان شرقی جناب آقای خلیل اللهی ، اظهار امیدواری کرد با عزم و نهضت عمومی ، بتوانیم در کوتاه مدت ، کمبود تعداد درختان کلانشهر تبریز را جبران کرده و شهری سرسبز و با نشاط و شاداب ، به همشهریان عزیز و فهیم تبریز تقدیم کنیم.