تاریخ : پنجشنبه 8 آبان 1399
کد 3424

عضو شورای اسلامی شهر تبریز در بازدید از انبوهکاری عباس میرزا تاکید کرد؛

حمایت همه جانبه شورای اسلامی شهر از برنامه های سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری

رییس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهرتبریز، بر حمایت همه جانبه شورای اسلامی شهر تبریز از برنامه های سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری در توسعه پایدار فضای سبز تبریز تاکید کرد. رییس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهرتبریز، بر حمایت همه جانبه شورای اسلامی شهر تبریز از برنامه های سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری در توسعه پایدار فضای سبز تبریز تاکید کرد.
به گزارش روابط عمومی و ارتباطات سازمان، عبدالله تقی پور طی بازدید خود از تفرجگاه عباس میرزا و اراضی بایر در دو سمت اتوبان شهید کسایی، با اشاره به سیاستهای شورای پنجم در خصوص فضای سبز گفت: سیاستهای کلی این دوره از شورای شهر بر محور توسعه پایدار فضای سبز تبریز است و بر این اساس، سال جاری به عنوان سال فضای سبز و زیباسازی نامگذاری و تمامی حمایتهای اعتباری و پروژه ای شورای شهر نیز با اهداف فوق شکل گرفته است.
وی با اشاره به طرح کاشت یک میلیون درخت و درختچه در سطح شهر نیز اظهار داشت: عمده ترین وظیفه تعریف شده در این سال، اجرای طرح "درخت دوستی بنشانیم"  با کاشت یک میلیون درخت و درختچه در سطح شهر ادامه دارد که امیدواریم با برنامه ریزی و اجرای دقیق و منظم، احیای نام و خاطره باغشهر تبریز مقدور و میسر شود.
این عضو شورای شهر در بخش دیگری از سخنان خود، به اجرای طرح های تلفیقی در فضاهای سبز شهر پرداخت و خاطرنشان کرد: خوشبختانه با تدابیر دکتر برزگر جلالی و تلاشهای عوامل زحمتکش فضای سبز شهری، حذف چمن و استفاده  از طرح های تلفیقی گل و سنگریزه و تراشه های چوب به خوبی در حل اجراست که موجب کاهش مصرف آب شده و با کاشت درختچه در این قسمت ها نیز افزایش تبادلات گازی و فضاهای سبز حجمی محقق می گردد.  تقی پور، تحقق و احیای باغشهر تبریز را مستلزم صرف زمان دانست و گفت: چنین برنامه هایی در طول یکسال نتیجه نمی دهد، بلکه لازم است با جدیت و پیگیری در سالهای آتی نیز اجرا شود تا به نقطه مطلوب در فضای سبز برسیم.
وی در پایان از زحمات مدیرعامل سازمان و عوامل فضای سبز شهرداری تبریز برای حفظ و توسعه فضای سبز شهر، قدردانی کرد.