منو
 
 پیوندهـــا

 
 
 
تاریخ : سه شنبه 5 شهريور 1398     |     کد : 2971

عضو شورای شهر تبریز در مراسم بهره برداری از طرح پایش فضای سبز:

فناوری در حوزه فضای سبز، یاری گر ارتقای کیفی و کمی فضای سبز شهری خواهدبود

عضو شورای شهر تبریز در مراسم بهره برداری از طرح پایش فضای سبز، گفت: ورود فناوری در حوزه فضای سبز، یاری گر ارتقای کیفی و کمی فضای سبز شهری خواهدبود.

به گزارش روابط عمومی و ارتباطات سازمان، سعید نیکوخصلت در مراسم آغاز طرح پایش فضای سبز با بهره گیری کد شناسه دیجیتالی QR برای درختان، ضمن اشاره به لزوم تسریع در امور مربوط به فضای سبز، گفت: با وجود اینکه گاه موارد ناخوشایندی از وضعیت فضای سبز مطرح می شود، اما در واقع چنین نیست و نمونه اش هم اجرای همین طرح پایش فضای سبز است که در نوع خود، در سطح کشور به عنوان یک طرح منحصر به فرد مطرح شده است.
وی افزود: در مسیر حفظ فضاهای سبز، دو مورد به کمک ما می آیند که یکی از انها فناوری و دیگری برکات خداوندی است؛ با اینهمه  این ها وظایف ما در قبال فضاهای سبز را منتفی نمی کند و خودمان نیز باید در عین حالی که امیدمان را نسبت به توسعه و افزایش این فضاها حفظ می کنیم، فعالیتهایمان را نیز روز به روز گسترده تر انجام دهیم.
نایب رییس کمیسیون محیط زیست شورای اسلامی شهر تبریز، اقدامات سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری را نیز قابل تقدیر خواند و اظهار داشت:  خوشبختانه مدیریت کنونی فضای سبز شهری با اقداماتی در خور توجه والبته به دور از تبلیغ و بزرگنمایی، در صدد افزایش کیفی و کمی فضاهای سبز شهری است که کاشتهای انجام شده در اتوبان کسایی، ایجاد مرکز گیاه شناسی و پارکهای محله ای افتتاح شده یا در حال اجرا، نشانه این ادعاست.

گفتنی است در انتهای این مراسم، 7 اصله درخت به صورت نمادین پلاک کوبی شدند که کد QR موجود در روی پلاک های فوق، شامل تمامی اطلاعات مربوط به درخت است و شهروندان می توانند با استفاده از این کد، به سن، ارتفاع، قطر، آدرس مکان و ویژگی های زیستی درخت دسترسی داشته باشند.


مدیر وب سایت