منو
 
 پیوندهـــا

 
 
 
تاریخ : سه شنبه 5 شهريور 1398     |     کد : 2970

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری تاکید کرد؛

پیشگامی تبریز در اجرای طرح پایش فضای سبز با بهره گیری از فناوری و کد شناسه دیجیتالی QR برای اشجار

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری تبریز، بر پیشگامی تبریز در اجرای طرح پایش فضای سبز با بهره گیری از فناوری و کد شناسه دیجیتالی QR برای اشجار خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان، علی مدبر در مراسم رونمایی از طرح پایش فضای سبز شهری تبریز گفت: این طرح، دومین طرح زیرساختی سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری است که در طی این مدیریت اجرا می شود.
وی ادامه داد: اولین طرح، مربوط به طرح جامع و تفصیلی تبلیغات شهری و در خصوص تابلوهای تبلیغاتی سطح شهربود که خوشبختانه با موفقیت به پایان رسید و ساماندهی تبلیغات شهری بر اساس نتایج این طرح آغاز شد.
مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری اظهار داشت: دومین طرح هم، همین طرح پایش فضای سبز است که در دو فاز اجرا می شود. فازاول مربوط است به سرشماری و برداشت عددی الکترونیکی درختان که در انبوه کاری ها و جنگل کاری های تحت حمایت شهرداری تبریز انجام می گیرد.
مدبر اضافه کرد: فازدوم مربوط به پلاک کوبی است که به درختان موجود در خیابانها، پارکها و فضاهای سبز برمی گردد و  طی آن نیز، 350 هزار درخت تحت پوشش پلاک های دیجیتالی قرار می گیرند.

وی در تشریح جزییات طرح نیز اظهار داشت:  کد موجود در روی پلاک های فوق، شامل تمامی اطلاعات مربوط به درخت است و شهروندان می توانند با استفاده از این کد، به سن، ارتفاع، قطر، آدرس مکان و ویژگی های زیستی درخت دسترسی داشته باشند.
مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری در خصوص مراحل آماده سازی طرح پلاک دیجیتالی گفت:  این طرح که در چهار سیستم نرم افزاری تهیه شده، در ابتدای ارزیابی، بسیار هزینه بر بود؛ اما با تلاش همکارانمان در سازمان با کمترین هزینه ممکن انجام شد و به بهره برداری رسید که  جا دارد در همین مکان، از زحمات آنان تقدیر و تشکر کنیم.
به گفته علی مدبر، ابتدا درختان موجود در فضاهای عمومی شهر، محلات، پارکها و بوستانها تحت پلاک کوبی قرار می گیرند و در مرحله بعدی نیز، درختان موجود در مراکز اداری ، نظامی و بهداشتی پلاک کوبی خواهندشد.
وی درپایان، با تاکید بر اینکه تبریز با اجرای این طرح، اولینی دیگر را رقم زده است، خاطرنشان کرد: تماسهایی از برخی شهرهای بزرگ داشتیم که مایل به استفاده از تجربیات تبریز در این زمینه بودند و این امر، نشان می دهد که تا چه حدی، این اقدام سازمان در حفظ و صیانت از فضاهای سبز شهر، حائز اهمیت است.
مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری از اجرای طرح مدیریت مصرف آن در فضای سبزو طرح جامع فضای سبز شهری تبریز در آینده نزدیک خبر داد.
لازم به ذکر است در فاز اول که مربوط به سرشماری درختان موجود در انبوه کاری هاست، حدود 300 هزار اصله درخت سرشماری شده و برای آنان شناسنامه دیجیتالی صادر شده است.
گفتنی است در انتهای این مراسم، 7 اصله درخت به صورت نمادین پلاک کوبی شدند که کد QR موجود در روی پلاک های فوق، شامل تمامی اطلاعات مربوط به درخت است و شهروندان می توانند با استفاده از این کد، به سن، ارتفاع، قطر، آدرس مکان و ویژگی های زیستی درخت دسترسی داشته باشند.


مدیر وب سایت