منو
 
 پیوندهـــا

 
 
 
تاریخ : جمعه 4 مرداد 1398     |     کد : 2954

با حضور مدیران استانی و شهری و با مشارکت سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری،

همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی در مجموعه تاریخی، تفریحی ائل گلی برگزار شد

همایش بزرگ خانوادگی با حضور مدیران استانی  و شهری و با مشارکت سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری و جمع کثیری از شهروندان،  در مجموعه تاریخی و تفریحی ائل گلی  برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و ارتباطات سازمان، در این همایش که از صدا و سیمای شبکه 3 و شبکه استانی سهند به صورت زنده پخش می شد، استاندار آذربایجان شرقی، فرماندار تبریز، شهردار تبریز، اعضای شورای شهر، مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری و مدیرکل اداره ورزش و جوانان استان نیز حضور داشتند.
علی مدبر، مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری تبریز ، این سازمان را عمده ترین مشارکت کننده در برنامه های ورزش عمومی و همگانی دانست و اظهار داشت: پارکهای سطح تبریز و مخصوصا مجموعه تاریخی و تفریحی ائل گلی، همه روزه پذیرای خیل کثیری از شهروندان ورزش دوست است و در این میان، سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری با فراهم ساختن زیرساختهای ورزشی و همچنین تامین پاکیزگی پارکها و مجموعه ائل گلی تلاش دارد شهروندان را برای حضور بیش از پیش در برنامه های ورزشی ترغیب کند.

ایرج شهین باهر، شهردار تبریز هم  با بیان اهمیت توسعه ورزش همگانی در سطح شهر، گفت: پارکها بهترین مکان برای ورزش همگانی است و بر همین اساس، شهرداری تبریز در صدد توسعه و افزایش پارکهای شهر است.
وی افزود: برنامه های تدوین شده برای سال جاری، در راستای احداث 25 پارک در نقاط مختلف شهر است که انشالله تا دوهفته دیگر، به ترتیب به بهره برداری می رسند. این پارکها عمدتا در مناطقی از شهر ایجاد می شوند که از نظر فضای سبز با کمبود مواجهند.

بهروز بهتاج، مدیرکل اداره ورزش و جوانان استان، با اشاره به نقش شهرداری تبریز و به ویژه سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری در اجرای برنامه های ورزش همگانی تصریح کرد: سازمان ورزش و جوانان استان، همواره اجرای برنامه های ورزش همگانی را در اولویت قرار میدهد و در این میان، نقش شهرداری تبریز و مخصوصا سازمان سیما و منظر و فضای سبز شهری در آماده سازی پارکها و زیرساختهای لازم بیشتر از اداره ورزش و جوانان است که جا دارد از شهرداری تبریز و سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری بخاطر تعامل و همکاری صمیمانه در اجرای چنین برنامه هایی قدردانی کنیم.

شهرام دبیری، عضو شورای شهر تبریز در بخشی از این همایش، ورزش را زیربنای شادابی وسلامت افراد جامعه دانست و اظهار داشت: نشاط و شادابی جامعه در گروی سلامتی افراد آن است و ورزش همگانی یکی از برنامه هایی است که می تواند میزان سلامتی و نهایتا نشاط اجتماعی را ارتقا دهد.
وی اضافه کرد: از سویی دیگر شورای شهر تبریز در صدد است با اتخاذ سیاستهای ویژه در زمینه  های سخت افزاری و نرم افزاری، افزایش زیرساختها و امکانات ورزشی را ممکن سازد و بیش از پیش آنان را به ورزش و حرکت به سوی سلامتی ترغیب کند.
دبیری، احداث 25 پارک در سطح شهر، احداث مسیر ویژه دوچرخه سواری، ترمیم و بازسازی زمین های خاکی برای بازی ها  و مسابقات محلی، اجرای برنامه های دوچرخه سواری برای بانوان و آقایان و   اجرای کوهپیمایی گروهی را بخش دیگری از برنامه های شورای شهر دانست.

سعید نیکوخصلت، عضو دیگرشورای شهر نیز، مطالبه گری شهروندان را حق مسلم آنان دانست و گفت:  وضعیت موجود، وضعیت بسیار خوبی است اما مطلوب نیست و برای رساندن آن به حد مطلوب، شهروندان بیش از پیش از ما مطالبه داشته باشند.
وی ادامه داد: این مطالبه گری ها اگر در راستای توسعه زیرساختهای شهری برای ورزش باشد، می تواند گام مهمی در اعتلای سلامتی شهر تلقی گردد. چرا که با ساخت مطب و مراکز درمانی سلامتی جامعه محقق نمی شود؛ بلکه سلامتی در گرو تحرک و شادابی و نشاط است.   
این عضو شورای شهر نیز بر افزایش تعداد چنین برنامه هایی تاکید کرد.
گفتنی است در انتهای این همایش، به قید قرعه جوایز ارزنده ای به شرکت کنندگان اعطا شد.
 


PDF چاپ چاپ