منو
 
 پیوندهـــا

 
 
 
تاریخ : پنجشنبه 13 تير 1398     |     کد : 2931

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری تبریز تصریح کرد؛

بررسی طرح های نوین فضای سبزشهری با مشارکت سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی  استان

 مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری تبریز در دیدار با عضو شورای نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان، بر لزوم بررسی و اجرای طرح های نوین در فضای سبز شهری تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی و ارتباطات سازمان، علی مدبر در این دیدار، با اشاره به اهمیت تاثیر فضای سبز در زندگی شهروندان، اظهار داشت: توجه به شرایط اقتصادی حاضر، بحث احداث پارک در سطح شهر را تا حد زیادی با مشکل روبرو می کند؛ چرا که هزینه بالای تملک  توجیه کننده  این طرح نیست؛ از  سویی دیگر نیاز شهر به فضاهای سبز همچنان پابرجاست و همین امر ما را ملزم می کند که به فکر اجرای طرح های جدید باشیم.
وی ادامه داد: از جمله طرحهایی که می توانیم بر روی آن بحث و بررسی کنیم، فضاهای سبز پشت بام و فضاهای سبز عمودی است که امیدواریم با مشارکت سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی، چنین طرحهایی را بررسی و اجرا کنیم.

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری در بخش دیگری از سخنان خود، دیگر زمینه های همکاری با این سازمان را برشمرد و تصریح کرد: مشاوره و تحقیقات در خصوص تعیین نوع گونه های مناسب با اقلیم تبریز، کاشت نهال، توسعه کشت گیاهان دارویی در پارکهای سطح شهرف برنامه های فرهنگی در حوزه فضای سبز و حضور مرتب در فضای مجازی با هدف اطلاع رسانی و جلب مشارکت شهروندان از جمله مواردی است که می تواند موضوع همکاری بین دو سازمان قرار گیرد.
مدبرهمچنین اضافه کرد: ایجاد شرکتهای تخصصی متشکل از متخصصان و کارشناسان هردوسازمان  برای انجام هرس ها و سم پاشیها با شیوه های نوین، موضوع دیگری است که می تواند زمینه همکاری فی مابین باشد.
مدبر همچنین بر ایجاد فضاهای گلخانه ای شمالغرب و تولید اشتغال از این راه نیز، تاکید کرد.

ابراهیمی، عضوشورای سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی نیز در این دیدار، توجه به فضای سبز را ضرورت زندگی شهری دانست و گفت: بهترین راه برای داشتن شهری سبز، این است که فضاهای سبز را نیز جزو پروژهای شهری بدانیم. در عین حال، نیازمند همگرایی، تعامل و نگرش مثبت به فضای سبز هستیم تا فضای سبز در اولویت های کلانشهری مانند تبریز خود را نشان دهد.
وی تاکید کرد: در این میان، هرچقدر که بتوانیم در استفاده از گونه ها، به خصوص گونه های غیرفصلی  از تولید داخلی استفاده کنیم نتایج بهتری برای فضای سبز شهری در پی خواهد داشت.


مدیر وب سایت