منو
 
 پیوندهـــا

 
 
 
تاریخ : دوشنبه 2 ارديبهشت 1398     |     کد : 2860

با حضور مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری مطرح شد؛

تاکید بر تسریع در امر پلاک کوبی درختان در سطح شهر تبریز

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری بر پیگیری و تسریع امر پلاک کوبی درختان در سطح شهر تبریز تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی و ارتباطات سازمان، در جلسه ای که با حضور مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری، مدیر پروژه پلاک کوبی درختان و مدیران فضای سبز مناطق دهگانه برگزار شد، مقرر گردید مدیران مناطق دهگانه بر تسریع روند خرید و نصب پلاک های شناسایی درختان نظارت ویژه داشته باشند.
طی این جلسه، علی مدبر با بیان  ضرورت حفظ فضای سبز موجود در کنار توسعه فضاهای سبز شهری، گفت: مهم ترین وظیفه سازمان و مدیریتهای تابعه، این است که در کنار تلاش برای توسعه فضای سبز شهری، فضاهای موجود را نیز حفظ کنیم و یکی از راههای آن، شناسنامه دار کردن درختان و ثبت مشخصات آنها برای محافظت از هرگونه گزند احتمالی است.
وی ادامه داد: دراین خصوص سازمان با استفاده از ظرفیتهای موجود، به شکلی منسجم تر و تخصصی تر برای این امر اقدام نموده و اصول اجرایی را نیز برای مناطق ابلاغ نموده است.
مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری، تصریح کرد: در مناطقی که مدیران فضای سبز تا کنون برای خرید پلاک برای نصب در روی درختان اقدام نکرده اند، بایستی هرچه سریعتر به این مبادرت نمایند.

گفتنی است پلاک های مورد نظر، برای کلیه مناطق دهگانه متحدالشکل بوده و بارکد کیو- آر بر روی آنها درج می شود که با استفاده از تلفن همراه نیز می توان آن را خوانده و از طریق این بارکد به مشخصات درخت از جمله سن آن دست پیدا کرد.
درحاشیه این جلسه، همچنین مواردی نیز توسط مدیرعامل سازمان مطرح و بر آنها تاکید شد که از آن جمله می توان به احداث فضاهای سبز در قسمتهای شیبداراتوبانهای کسایی و پاسداران، نصب بنر جهت اطلاع رسانی پیش از انجام مراحل انتقال و جابجایی درخت  و انتقال نهال و تنظیم برنامه کاری برای هرس درختان در سطح شهر اشاره کرد.

 


مدیر وب سایت