منو
 
 پیوندهـــا

 
 
 
تاریخ : پنجشنبه 22 فروردين 1398     |     کد : 2852

در دیدار مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری با بازرسان حوزه اجتماعی استانداری مطرح شد؛

لزوم تقویت همکاری های بین بخشی برای معرفی هرچه بهتر تبریز و پتانسیلهای گردشگری این شهر

مدیر عامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری تبریز در دیدار با بازرسان اداره کل امور اجتماعی استانداری  آذربایجان شرقی، ضمن تاکید بر لزوم همکاری های بین بخشی جهت اداره بهتر امور و به ویژه در حوزه گردشگری گفت: مهم ترین اصل در حوزه گردشگری، معرفی و شناساندن آن منطقه یا شهر است و تبریز با داشتن ظرفیتهای تاریخی، فرهنگی و اجتماعی، یکی از بهترین شهرهای توریستی جهان محسوب می شود.

وی ادامه داد: برای دستیابی به اهداف مورد نظر در حوزه گردشگری نیز، مهم ترین اصل، تعامل و مشارکت تمامی نهادها و دستگاههای اجرایی استانی و شهری است تا در معرفی این ظرفیتها به نحو احسن عمل شود.
مدیرعامل سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری با اشاره به بازدید رضایتمندانه این بازرسان از مجموعه ائل گلی، اظهار داشت:  مجموعه ائل گلی از مهمترین مکانهایی  است که پتانسیل زیادی برای جذب گردشگر دارد و این ظرفیتها می تواند با اجرای برخی طرح ها، تقویت و تعالی یابد.
مدبراضافه کرد: به عنوان نمونه، ایجاد غرفه های عرضه محصولات فرهنگی و صنایع دستی و اجرای برنامه های فرهنگی با رویکرد آداب و رسوم و آیینهای سنتی تبریز و آذربایجان، می تواند در جذب گردشگر بسیار موثر باشد.

وی، در عین حال، با بیان این نکته که حضور سازمان زیباسازی در کنار سازمان پارکها، نقطه قوت دیگری برای این سازمان محسوب می شود، تصریح کرد: طراحی و ساخت المانهای موقت و دایمی با محوریت داشته ها و محصولات خاص تبریز هم می تواند در راستای معرفی تبریز مفید فایده واقع گردد.

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری، تاکید کرد: از سویی دیگر نباید از این نکته هم غافل بود که سطح اقدامات فرهنگی در جامعه، با ارزیابی های اجتماعی مشخص می شود وکاهش آسیب های اجتماعی نیز از این دست است.  از طرفی هم، شاید بتوانیم با نیم نگاهی به رویکرد اجتماعی در اقدامات خود، در خصوص جلوگیری و کنترل آسیبهای اجتماعی، عملکرد موفقی داشته باشیم.
مدبر در پایان سخنان خود، بار دیگر بر اهمیت همکاری ها و تعاملات بین بخشی تاکید کرد.               
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             
 


مدیر وب سایت