منو
 
 پیوندهـــا

 
 
 
تاریخ : سه شنبه 21 اسفند 1397     |     کد : 2833

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری تبریز خبر داد:

سامانه شناسنامه الکترونیکی درختان برای اولین بار راه اندازی شد

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری تبریز از طراحی و تولید سامانه شناسنامه الکترونیکی درختان برای اولین بار توسط کارشناسان سازمان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان، مدبر با اشاره به پروژه سرشماری درختان شهر گفت: پروژه پلاک کوبی الکترونیکی درختان شهر تبریز با هدف جمع آوری اطلاعات درختان و بررسی وضعیت فعلی درختان در شهر و هم چنین برنامه ریزی کلان برای آینده این درختان انجام شده است و می تواند گزارش های صحیح و کاربردی از وضعیت فعلی درختان در شهر بدست آورد.
مدیرعامل سازمان سیما منظر و فضای سبز شهرداری تبریز در خصوص نحوه سرشماری درختان گفت: این پروژه برای اولین بار و به همت کارشناسان انفورماتیک سازمان توسط  اپلیکیشن طراحی و تولید شده که بر این اساس مامورین سرشماری اطلاعات مورفولوژیک و حتی مکانی درختان را توسط اپلیکیشن تحت وب در سامانه ذخیره می نمایند.
وی در ادامه افزود: بهره گیری از فناوری اطلاعات در این پروژه که برای اولین بار صورت می گیرد، باعث خواهد شد اطلاعات تحلیلی و درستی از درختان شهر همیشه در دسترس باشد.
مدبر در ادامه افزود: بجهت الکترونیکی بودن شناسنامه ها، در پلاک های جدید برای هر درخت بارکد QR درج شده که این امر موجب می شود شهروندان از این پس با اسکن QR کُد درج شده بر روی پلاک های نصب شده بر روی درختان اطلاعات درخت را مشاهده کرده و تمامی درخواست های خود را مبنی بر هرس، سمپاشی، جابجایی و ... درختان را نیز از طریق همین سامانه به سازمان ارسال نمایند تا در اسرع وقت نسبت به بررسی مورد اقدام شود.
مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری تبریز این اقدام سازمان را قدمی در جهت تسریع در بررسی درخواست های شهروندان نیز بر شمرد و گفت: همچنین شهروندان می توانند علاوه بر بهره گیری از اپلیکیشن موبایل شناسنامه درختان، از بستر تحت وب ایمن سامانه از از آدرس tree.tabriz.ir در دسترس می باشد استفاده نمایند.
لازم بذکر است قسمت تحت وب این سامانه با همّت سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تبریز طراحی شده است.


الیار احسامی