منو
 
 پیوندهـــا

 
 
 
تاریخ : سه شنبه 21 اسفند 1397     |     کد : 2831

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری تبریز:

بهره گیری از راهکارهای نوین در آبیاری فضای سبز برای کنترل مصرف آب از اولویت های سازمان است

صبح امروز دومین جلسه کمیته آب با حضور مدیرعامل سازمان، رئیس امور آب شهرستان تبریز، رئیس سازمان نظام مهندسی و جمعی از مدیران و کارشناسان سازمان و شهرداری تبریز در محل اتاق جلسه سازمان تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان، مدبر در ابتدای جلسه با اشاره به وضعیت آب و هوایی کشور گفت: با توجه به اینکه کشورمان در منطقه گرم و خشک قرار دارد و به مرور با مشکل کم آبی مواجه شده، کم کم به خشکی روی می آورد.
مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری تبریز در ادامه گفت: براي نجات کشور از بحران خشکی بايد فضاي سبز را گسترش دهيم.
وی همچنین افزود: نباید وقتي با کم ­آبي مواجه مي­ شويم شهر را از داشتن فضاي سبز محروم کنيم. چرا که تمام موجودات روي زمين و انسان بويژه براي ادامه حيات به اکسيژن نياز دارد، بنابراين بايد به دنبال راه­ حل باشيم.
مدبر با بیان اهمیت فضای سبز و در مقابل اهمیت روز افزون کنترل مصرف آب گفت: به دليل شرايط آب ­و ­هوايي ما ناگزيريم به سمت کاشت گياهاني برويم که به کم آبی مقاوم تر هستند. جهان و خصوصا کشور ما با بحران کم آبی مواجه هست. با مديريت و تکنولوژي مي ­توانيم فضاي سبزي ايجاد کنيم که هم از لحاظ چرخه زندگي و هم اقتصادي به­ صرفه باشد. بنابراين ابتدا بايد به سمت کاشت گياهان مقاوم به خشکي برويم يعني گياهاني که کمتر به آبياري نياز داشته باشند و پس از آن با بهره­ گيري از فناوري ­هاي جديد، در کنترل مصرف آب در آبیاری اقدامات ویژه ای انجام دهیم.
مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری تبریز با اشاره به اقدامات شهرداری تبریز در حوزه نگهداری از فضای سبز گفت: ما تاکنون توانسته ایم با اینکه همه امکانات لازم را در دسترس نداریم و علی رغم همه محدودیت ها به خصوص در زمینه آب، فضای سبز را به بهترین شکل ممکن نگهداری و توسعه دهیم.
وی در خصوص استفاده از راهکارهای نوین جهت کنترل مصرف آب و توجه ویژه سازمان در این خصوص گفت: موضوع بهره گیری از راهکاری های نوین در کنترل مصرف آب از موضوعات مهم سازمان بوده و بدین جهت کمیته آب در این سازمان تشکیل شد. 
مدبر در پایان گفت: در خصوص استفاده از تصفیه پساب شهری در آبیاری فضای سبز، کارشناسان سازمان مطالعاتی را در این خصوص انجام داده اند. ولی برای بهره برداری اساسی از این موضوع طبق بخشنامه های وزارت کشور، لزوم بهره گیری از این تکنولوژی احساس می شود و همکاری تمامی ارگان ها در این خصوص بسیار مهم خواهد بود.


الیار احسامی