منو
 
 پیوندهـــا

 
 
 
تاریخ : چهارشنبه 15 اسفند 1397     |     کد : 2825

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری تبریز در مراسم آغاز نهضت درختکاری:

طرح نهضت درختکاری بعنوان میراث ماندگار خواهد بود

صبح امروز همزمان با روز درختکاری، طرح نهضت درختکاری با کاشت 200هزار اصله نهال در محل پارک تاریخی و فرهنگی ائل گلی آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان، صبح امروز در مراسم آغاز طرح نهضت درختکاری مدبر با گرامیداشت این روز گفت: فضای سبز شهری در وجود شهرها همیشه روح زندگی دمیده و از این رو نقش فضای سبز را در نشاط و سرزندگی شهرها نمی توان از یاد برد.
مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری تبریز افزود: ما در سازمان هم در راستای حفظ و نگهداری فضای سبز و هم در جهت توسعه فضای سبز شهری می کوشیم و می توان گفت همه اینها را مدیون کارشناسان و کارگران زحمت کش حوزه فضای سبز هستیم.
وی در ادامه با اشاره به اینکه در دین اسلام هم به کاشت درخت تاکید شده است گفت: درختکاری را می توان بعنوان باقيات الصالحات عنوان کرد و از همه عزیزان و همشهریان فرهیخته ای که در این راستا همراه مان بوده اند سپاسگذاریم.
مدبر در خصوص اقدامات سازمان در حوزه کاشت درخت در سال 97 گفت: با برنامه ریزی انجام شده و طبق وعده ای که ابتدای سال داده بودیم در سال 1397 یکصد و شصت و هشت هزار اصله نهای توسط سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری تبریز کاشته شد.
مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری تبریز در خصوص برنامه سازمان در حوزه کاشت درخت در سال 98 افزود: طبق برنامه ریزی انجام شده در نظر داریم در سال 1398 تعداد دویست هزار اصله نهال تحت عنوان طرح نهضت درختکاری که امروز آغازگر آن هستیم تا پایان شهریور سال آینده کاشت درخت داشته باشیم.
وی در ادامه با اشاره به توجه ویژه سازمان درخصوص تولید نهال در گلخانه های سازمان گفت: اولین فاز محصولات گلخانه سازمان تعداد 25هزار اصله نهال بود که روز گذشته در بین مناطق دهگانه جهت کاشت در روز درختکاری توزیع شد.
مدبر در پایان به برنامه سال آینده سازمان در خصوص کنترل مصرف آب اشاره کرده و گفت: در سال آینده در نظر داریم با بهره گیری از شیوه های نوین در مصرف آب برای آبیاری فضای سبز شهری اقدامات کنترلی و ویژه ای داشته باشیم.


الیار احسامی