منو
 
 پیوندهـــا

 
 
 
تاریخ : يکشنبه 14 بهمن 1397     |     کد : 2799

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری تبریز:

نصب کنتورهای هوشمند آبیاری فضای سبز، گام موثری در جهت کنترل منابع آبی زیرزمینی خواهد بود

صبح امروز با حضور مدیران فضای سبز مناطق و کارشناسان سازمان، جلسه بررسی وضعیت نصب کنتورهای هوشمند بر روی چاههای آبیاری فضای سبز با توجه به ضرورت حفظ منابع آبی و با هدف بهره برداری بهینه از منابع آبی موجود در فضای سبز، برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی سازمان، علی مدبّر مدیریت مصرف صحیح آب در فضای سبز را امری مهم و ضروری دانست و بیان کرد: با توجه به تاثیر کاهش بارندگی ها بر منابع آبی و در راستای مدیریت مصرف درست آب، برای اولین بار طرح بهره گیری از کنتورهای آبی کاملا هوشمند در چاه های آبیاری فضای سبز شهر تبریز در دستور کار قرار گرفت.
مدبّر با اشاره به کاهش نزولات آسمانی، کمبود منابع آبی را بحران جدی برای شهر تبریز بیان و تصریح کرد: با توجه به وجود عرصه های فضای سبز در تبریز، ضروری است ضمن تغییر الگوی مصرف، نسبت به مدیریت مصرف آبیاری فضای سبز شهر اقدام اساسی صورت گیرد.
وی با بیان اینکه تأمین و بهره برداری مناسب از منابع آبی که در اختیار داریم از ضروریات است گفت: به همین منظور با  نصب کنتور های هوشمند و جایگزین کردن راهکار های نوین و پیشرفته همچنین  برنامه ریزی جهت تخصیص آب فضای سبز بر اساس نیاز آبی گیاهان، خروجی آب برای عرصه های مختلف اندازه گیری خواهد شد.
مدیرعامل سازمان در ادامه گفت: مصرف بهینه آب، جلوگیری از هدر روی آب، صرفه جویی در مصرف و افزایش بازدهی آبیاری فضای سبز که ضمن اندازه گیری دقیق میزان مصرف آب گیاه حاصل می شود  ازمهمترین مزایای نصب این کنتور ها است.
وی افزود: از ابتدای سال جاری با همت ادارۀ فنی و طراحی پارک ها، طرح بهره گیری از کنتور های آب  به صورت کاملا هوشمند بر روی مبادی خروجی آب برای آبیاری فضای سبز سطح شهر بررسی های لازم انجام شده است.
مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری تبریز همچنین ابراز داشت: یکی از اهداف اصلی این اقدام ثبت گزارش لحظه ای و محاسبه حجم میزان آب مصرف شده است که از راه دور نیز قابل کنترل می باشد و به همین منظور بیشتر خروجی ها به این سامانه مجهز شده اند تا میزان آبیاری فضای سبز اندازه گیری شود.
 


الیار احسامی