منو
 
 پیوندهـــا

 
 
 
تاریخ : دوشنبه 8 بهمن 1397     |     کد : 2795

کریمی، رئیس ادارۀ نظارت بر نگهداری فضای سبز:

توسعه گونه‌هاي گياهي مقاوم در دستور كار است

رئیس ادارۀ نظارت بر نگهداری فضای سبز سازمان پارك‌ها و فضاي سبز شهرداري تبریز گفت: با توجه به كمبود منابع آبي، توسعه گونه‌هاي گياهي با توجه به آلايندگي هواي شهر در دستور كار سازمان پارك‌ها و فضاي سبز شهرداري تبریز قرار گرفته است.

به گزارش روابط عمومی سازمان، مجید کریمی اظهاركرد: با توجه به اينكه فضاي سبز و درختان يكي از عوامل اصلي كاهش آلودگي هوا به شمار مي‌روند، سازمان پارك‌ها و فضاي سبز شهرداري تبریز نيز از سرانه فضای سبز براي تمام فضاهاي در اختيار و غير در اختيار شهرداري با قوت و قدرت نگهداري مي‌كند.
وي با بيان اينكه با توجه به محدوديت منابع آبي اقدامات و برنامه‌ريزي‌هايي مؤثري در حال انجام است، افزود: از جمله اقدامات انجام شده كاشت گونه‌هاي مقاوم به كم‌آبي است، از ابتدای امسال به صورت آزمایشی در محوطه سازمان، گونه‌هاي مقاوم به كم‌آبي كاشته شد.
رئیس ادارۀ نظارت بر نگهداری فضای سبز سازمان پاركها و فضاي سبز شهرداري تبریز ادامه داد: با توجه به كمبود منابع آبي، توسعه گونه‌هاي گياهي با توجه به آلايندگي هواي شهر در دستور كار سازمان پارك‌ها و فضاي سبز شهرداري تبریز قرار گرفته است.
کریمی با اشاره به روز هواي پاك، گفت: روز هواي پاك و احترامي كه ما براي هواي تنفسي بايد قائل باشيم تلنگري به اين مهم است كه هر كدام از شهروندان بايد تا حد امكان از اقداماتي كه باعث افزايش آلودگي هواي شهر مي‌شود از جمله استفاده از خودروهاي شخصي به صورت تك‌سرنشين براي انجام سفرهاي روزانه خودداري كنند، شهرداري نيز در بخش فضاي سبز بايد اقداماتي انجام دهد تا شهروندان در هواي پاك نفس بكشند.
وي تاكيد كرد: شهرداري به دنبال فراهم ساختن زيرساخت‌هاي مديريتي براي كاشت گونه‌هاي گياهي مقاوم است تا ضمن حفظ سرانه فضاي سبز، توسعه آن را نيز رقم بزنيم.


الیار احسامی