منو
 
 پیوندهـــا

 
 
 
تاریخ : سه شنبه 18 دي 1397     |     کد : 2781

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری خبر داد:

طرح پایش فضای سبز کلانشهر تبریز اجرایی می شود

صبح امروز جلسه ای با حضور مدیران فضای سبز مناطق و کارشناسان سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری تبریز تشکیل شد و مدبر، مدیرعامل سازمان از اجرای طرح پایش فضای سبز با بهره گیری از فناوری اطلاعات خبر داده و شناسنامه‌دار کردن درختان تبریز را گام موثری در حفاظت از آنها برای نسل‌های آینده عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان، مدبر در شرح اهمیت این پروژه عنوان کرد: در مدیریت فضای سبز تعداد درختان و خصوصیات آنها معمولا در زمره اطلاعات پایه به شمار می روند. شمارش دستی تعداد درختان علاوه بر نیاز به نیرو، هزینه و زمان بالا، احتمال خطا را نیز به خاطر اشتباهات انسانی به همراه دارد. 
وی با اشاره به مزیت های این طرح نسبت به گذشته، افزود: در این پروژه به همت کارشناسان سازمان برای اولین بار درختان شهر با بهره گیری از فناوری اطلاعات شناسنامه دار می شوند که گام موثری در حفاظت از آنها برای نسل‌های آینده خواهد بود.
مدیر عامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری تبریز، پلاک کوبی درختان با روش جدید را  بستر مناسبی برای شناسایی و مدیریت درختان دانست و گفت: در این طرح خصوصیات مورفولوژیک درختان در اپلیکیشن طراحی شده توسط واحد انفورماتیک سازمان ثبت و گرد آوری خواهد شد. گردآوری این اطلاعات در بستر فناوری اطلاعات باعث خواهد شد هرگونه اطلاعات حتی تحلیلی از وضعیت درختان شهر در اختیارمان باشد.
مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری تبریز در ادامه شناسنامه‌دار کردن درختان شهر تبریز را گام موثری در حفاظت از آنها برای نسل‌های آینده عنوان کرد و با اعلام خبر شناسنامه‌دار شدن درختان شهر تبریز، درباره روش کار گفت: هر درخت توسط شماره کد شناسایی خاص و توسط نرم‌افزار مخصوص طراحی شده توسط واحد انفورماتیک سازمان تشخیص داده شده که از این طریق می‌توان به جزییات شناسنامه درخت از جمله آیتم‌های منطقه و نشانی استقرار درخت، نوع گونه گیاهی، محیط بن، ارتفاع، تاج پوشش، وضعیت طوقه و آفت و بیماری آن دسترسی پیدا کرد.
وی در ادامه تاکید کرد: پروژه پلاک‌کوبی درختان با هدف جمع‌آوری و حفظ اطلاعات درختان و بررسی وضعیت فعلی آنها و همچنین برنامه‌ریزی کلان برای آینده آنها به انجام می‌رسد.
مدیر عامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری تبریز یادآور شد: با توجه به گستره عظیم این پروژه در کاربری های اداری، آموزشی، درمانی، صنعتی و خدماتی، همکاری بیش از پیش ارگان ها و صاحبان کاربری های فوق الذکر ضروری می باشد.الیار احسامی