منو
 
 پیوندهـــا

 
 
 
تاریخ : پنجشنبه 13 دي 1397     |     کد : 2777

رئیس ادارۀ نظارت بر نگهداری فضای سبز سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری تبریز خبر داد:

با آغاز بارش سنگین برف، برف تکانی درختان تبریز در حال اجرا است

رئیس ادارۀ نظارت بر نگهداری سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری تبریز اعلام کرد: با توجه به اینکه بارش برف احتمال سنگینی و شکسته شدن شاخه درختان را در پی دارد، از ساعات اولیه آغاز بارش نیروهای فضای سبز عملیات برف تکانی درختان در محل های مورد نیاز در سطح شهر را آغاز کردند .

به گزارش روابط عمومی سازمان، مجید کریمی حفظ و نگهداری از فضاهای سبز شهری را از اولویت های مدیریت شهری در شرایط بارش های زمستانه برشمرد و گفت: از اوایل ساعات روز، با توجه به بارش برف و سنگین شدن شاخه درختان که احتمال شکسته شدن آنها دارد، برف تکانی شاخه های درختان و پوشش گیاهی بوستان ها و معابر در برنامه کاری مناطق دهگانه شهرداری تبریز قرار گرفته است.
رئیس ادارۀ نظارت بر نگهداری فضای سبز سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری تبریز با توجه به تداوم بارش برف افزود: نیروهای فضای سبز مناطق دهگانه شهرداری تبریز طبق دستورالعمل ابلاغی، عملیات برف تکانی درختان در محوطه پارکها و معابر شهر را آغاز کردند. 
کریمی با اشاره به حجم زیاد بارش ادامه داد: همکاری شهروندان در امر درخت تکانی یاری گر خادمین فضای سبز بوده که با کاهش بار درختان از سقوط یا شکستگی احتمالی آنها جلوگیری می شود.
وی توصیه کرد: برای جلوگیری از شکسته شدن درختان در صورتی که اقدام به برف تکانی درختان کنند باید از تکان های شدید و همچنین زخمی کردن شاخه و تنه درختان خودداری کنند.

 


الیار احسامی