منو
 
 پیوندهـــا

 
 
 
تاریخ : يکشنبه 15 مهر 1397     |     کد : 2703

پدید آمدن مناظر زیبای پائیزه با کاشت گل های زیبای داودی و کلم زینتی

با اجرای عملیات کاشت پائیزه گل های داودی و کلم زینتی در منطقه دو تبریز، مناظر زیبای پائیزه پدید آمد.

با اجرای عملیات کاشت پائیزه گل های داودی و کلم زینتی در منطقه دو تبریز، مناظر زیبای پائیزه پدید آمد.

به گزارش روابط عمومی سازمان پارکها و زیباسازی تبریز به نقل از منطقه دو ، با اجرای عملیات کاشت 40 هزار بوته گل داودی و 9 هزار کلم زینتی با ترکیب رنگ های متنوع و زیبا در اکثر مسیرهای پرتردد و اصلی منطقه توسط تلاشگران حوزه فضای سبز این شهرداری، مناظر زیبای پائیز طلائی رنگ پدید آمد.

در این عملیات به منظور ایجاد چشم اندازهای پائیزه و جهت تلطیف روحیه شهروندان در مسیرهای اصلی و پرتردد شهرداری منطقه دو همچون بلوار آزادی و 29 بهمن، میدان بزرگ ائل گلی و رمپ طرح شبدری ائل گلی، فلکه گلشهر و میدان پرواز و... از کاشت گل های داودی (25 هزار بوته از آن از تولیدات گلخانه ای این منطقه می باشد) و کلم زینتی استفاده شده و پارک های غزه و طوبی نیز به این بوته گل ها مزین شده است.

با توجه به قرار گرفتن در ماه مهر و بازگشائی مدارس؛ کاشت پائیزه گل های داودی و کلم زینتی علاوه بر تلطیف روحیه شهروندان با پدید آوردن مناظر دلنواز، در تقویت روحیه دانش آموزان نیز تاثیر بسزایی داشته است.
بنابه این گزارش، ایجاد تابلویی از زیبائی های فصل خزان طبیعت از دیگر اهداف عملیات کاشت گل های پائیزه از سوی شهرداری منطقه دو می باشد که طبق برنامه ریزی انجام گرفته در میدان افلاک نما و بلوار دکترحسابی نیز به انجام می رسد.سیما منظر و فضای سبز