منو
 
 پیوندهـــا
 
 
 
تاریخ : شنبه 15 ارديبهشت 1397     |     کد : 2568

همزمان با بهار طبیعت/

پارک بزرگ ائل گلی؛ خاستگاه برپایی برنامه های متعدد فرهنگی

همزمان با روزهای خوش آب و هوای بهار امسال، تفرجگاه بزرگ ائل گلی تبریز این روزها میزبان برپایی برنامه‌های مختلف فرهنگی و هنری است.

همزمان با روزهای خوش آب و هوای بهار امسال، تفرجگاه بزرگ ائل گلی تبریز این روزها میزبان برپایی برنامه‌های مختلف فرهنگی و هنری است.

به گزارش روابط عمومی سازمان پارکها و زیباسازی شهرداری تبریز، پارک ائل‌گلی تبریز به سبب ویژگی‌های متعدد و منحصر بفرد خود، این روزها خاستگاه برپایی جشنواره‌ها و برنامه‌های فرهنگی، ورزشی، هنری و... است.

موقعیت خوب جغرافیایی، فضای سبز مطلوب و کم نظیر، امکانات رفاهی و خدماتی ویژه، فضاسازی‌های مناسب و... همه و همه دست به دست هم داده‌اند تا این تفرجگاه قدیمی و تاریخی امروز به یکی از اصلی‌ترین قطب های فرهنگی تبریز بدل شود.


همین ویژگی‌های خاص موجب شده تا طی روزهای اخیر شاهد برپایی برنامه‌های متعدد از جمله همایش بزرگ پیاده‌روی دانش آموزی ، جشنواره آیین های اقوام ، گرامیداشت روز زمین پاک، همایش بزرگ پیاده‌روی خانوادگی، برگزاری جشنواره نمایش های خیابانی و... در این تفرجگاه باشیم.

برنامه‌های متعددی که همگی با اقبال خوب و چشمگیر از سوی عموم شهروندان تبریزی همراه بوده است.


حالا تفرجگاه ائل گلی تنها یک مرکز تفریحی معمولی نیست و با برگزاری برنامه‌های مختلف در برهه‌های خاص سال، فضایی سرشار از شادابی و نشاط را رقم می‌زند.

شاید به جهت همین موقعیت ویژه باشد که بسیاری از نهادها و مجموعه‌های مختلف نیز علاقمند به برپایی برنامه های خود در اطراف عمارت کلاه فرنگی ائل گلی هستند تا از این طریق گره کوچکی زنند به گذرگاه تاریخ دیار آذربایجان.


این روزها که بهار گردشگری تبریز همزمان با تبریز 2018 آغاز گشته است، بار دیگر شاهد رونق گرفتن برنامه‌های فرهنگی در ائل‌گلی هستیم و ائل‌گلی مهربان و سالخورده همچنان با روی گشاده پذیرای دوستداران و دلدادگان خود است.


هر چند زیبایی‌های این پارک تنها در شکل هندسی خاص آن هم خلاصه نمی‌شود و این روزها برپایی جشن لاله های رنگین در گوشه گوشه ائل گلی، بیش از پیش علاقمندان به زیبایی و طبیعت را در اینجا گرد هم آورده است.سیما منظر و فضای سبز