منو
 
 پیوندهـــا
 
 
 
تاریخ : شنبه 8 ارديبهشت 1397     |     کد : 2566

مدیرعامل سازمان پارکها و زیباسازی شهرداری تبریز:

رنگ و بوی بهاری تبریز با گلکاری های متنوع و خلاقانه نوروزی رقم خورد

مدیرعامل سازمان پارکها و زیباسازی شهرداری تبریز از اهتمام مجموعه فضای سبز تبریز جهت گلکاری و کاشت گونه‌های مناسب در مناظر بیرونی ادارات مختلف خبر داد.

مدیرعامل سازمان پارکها و زیباسازی شهرداری تبریز از اهتمام مجموعه فضای سبز تبریز جهت گلکاری و کاشت گونه‌های مناسب در مناظر بیرونی ادارات مختلف خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان پارکها و زیباسازی شهرداری تبریز، علی مدبر صبح امروز در جلسه مشترک با مدیران فضای سبز مناطق ده‌گانه تبریز با بیان این مطلب اظهار داشت: بر این اساس اداراتی که در خیابان‌های اصلی شهر قرار دارند می‌توان با کاشت گونه‌های مختلفی همچون پیچ امین‌الدوله برای زیباسازی بصری نرده های بیرونی آنها اهتمام کرد.

مدبر افزود: برای این منظور باید جهت کاشت درخت در راستای زیباسازی فضای اداراتی مثل بانک ملی، فرمانداری و... با آنها رایزنی های لازم صورت گیرد .

وی با تشکر از مدیران فضای سبز جهت توجه به این موضوع ، گفت: از این پس این مورد نیز در ارزیابی های فضای سبز مد نظر قرار می گیرد .


مدیرعامل سازمان پارکها و زیباسازی شهرداری تبریز از گلکاری‌های متنوع و ابداعی در نوروز امسال تقدیر و تشکر کرده و افزود: نوروز امسال شاهد گلکاری های ابداعی و ابتکارات خوبی در فضای سبز سطح شهر بودیم که این اقدام رضایت شهروندان و گردشگران نوروزی را نیز به همراه داشت.

مدبر از ابلاغ دستور سم پاشی درختان و فضای سبز سطح شهر خبر داده و گفت: از تمامی مناطق درخواست داریم با حفظ دستورالعمل‌های لازم اقدامات مورد نیاز در این خصوص را اعمال کنند.


وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: هر گونه موارد مربوط به اصلاحات هندسی که از حفظ و گسترش فضای سبز مجوز دریافت می‌کنند باید پیش از مجوز از محل بازدید به عمل آید.

مدیرعامل سازمان پارکها و زیباسازی شهرداری تبریز ادامه داد: طی این بازدید باید موارد آتی پیش بینی شده و از ناظرین عالی فضای سبز توقع داریم از محل اصلاحات هندسی بازدید کرده و موارد مربوط را با ما در میان بگذارند.

مدبر تصریح کرد: همچنین باید با معاونین عمرانی مناطق رایزنی هایی صورت گیرد تا هنگام اقدامات عمرانی از قبیل پیاده رو سازی ها از آسیب رساندن به فضاهای سبز جلوگیری به عمل آید تا نخاله‌های مربوط به این موارد در فضای سبز ریخته نشود.


وی تاکید کرد: مجموعه فضای سبز تبریز در این موضوع به جد پیگیر بوده و با نظارت دقیق هر گونه موارد مربوط را به طور قانونی اعلام شکایت می‌کند.

مدیرعامل سازمان پارکها و زیباسازی شهرداری تبریز همچنین از برنامه ریزی جهت سرشماری درختان سطح شهر خبر داده و گفت: از مناطق انتظار داریم جهت سرشماری درختان برنامه ریزی داشته باشند و در این بین درختان موجود در کارخانه ها، اداره ها، سازمان ها و...نیز در این سرشماری مدنظر قرار گیرد.


مدبر خاطرنشان کرد: همچنین موضوع فضاهای سبز عمومی و کاشت در باکس های ویژه این فضاها در برخی نقاط شهر باید در دستور کار قرار گیرد. به بیانی باید با کاشت گلهای رونده در فضای سبز تبریز تحولی نو ایجاد کنیم.

وی همچنین اظهار داشت: در کاشت درختان سطح شهر باید کاشت تعدادی درختان میوه را نیز در دستور کار داشته باشیم ؛ به نوعی که شکوفه های این درختان میوه خود تبدیل به یک جاذبه گردشگری و دیدنی شود.


سیما منظر و فضای سبز