منو
 
 پیوندهـــا

 
 
 
تاریخ : شنبه 19 اسفند 1396     |     کد : 2520

گل کاری بوستانها و فضاهای سبز شمالغرب تبریز

شهردار منطقه 6 تبریز، گفت: عملیات گل کاری در پارکها، بوستانها و فضاهای سبز معابر شمالغرب تبریز انجام می شود.

شهردار منطقه 6 تبریز، گفت: عملیات گل کاری در پارکها، بوستانها و فضاهای سبز معابر شمالغرب تبریز انجام می شود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 6 تبریز، مهندس سامان احمدزاده گفت: به منظور استقبال از بهار طبیعت عملیات بیل کاری، آماده سازی و تسطیح محل های گلکاری سطح منطقه انجام می شود.

وی افزود: شهرداری منطقه 6 تبریز به دلیل واقع شدن در مسیرهای ورودی هوایی، ریلی و زمینی غرب و شمالغرب تبریز اهمیت بالایی در صنعت گردشگری منطقه و کشورهای همسایه دارد.

احمدزاده اذعان داشت: بنا به اهمیت و نقش منطقه غرب تبریز در جذب گردشگر همزمان با رویداد تبریز 2018 و درآستانه نوروز 97 توجه به زیباسازی و آماده سازی فضای سبز در ایام نوروز و استقبال از میهمانان بهاری در اولویت این منطقه قرار دارد.

شهردار منطقه 6 تبریز، تاکید کرد: پارکهای این حوزه در ایام نوروز جزو مهمانپذیرترین و مهمترین اماکن عمومی تبریز بوده و ورودی شمالغرب نیز یکی از مهمترین مسیرهای تردد مسافران و گردشگران در آستانه بهار طبیعت است که عملیات کاشت گل و ساماندهی فضای سبز در آستانه بهار طبیعت فضای زیبا و دلنوازی بوجود خواهد آورد.

به گفته شهردار منطقه 6 تبریز، به منظور زیباسازی و توسعه فضای سبز شمالغرب تبریز در آستانه نوروز گل های بهاره (همیشه بهار، بنفشه، شب بو و...) در پارکها و بوستانهای محلات و فضای سبز معابر کاشته شد.

گفتنی است، شهرداری منطقه 6 کلانشهر تبریز با وسعتی بالغ بر 7 هزار و 431 هکتار از لحاظ جغرافیایی حدود یک سوم از سطح شهر تبریز را شامل می شود که جمعیتی حدود 120 هزار نفر، را تحت پوشش قرار می دهد.

این منطقه به دلیل قرار گرفتن در مسیر ورودی زمینی شمالغرب تبریز، ورودی مسیر هوایی و نیز مسیر ریلی، از اهمیت و جایگاه خاصی در ارائه خدمات به مسافران ایفا می کند.

مساحت کل فضای سبز منطقه 115 هکتار شامل 28 پارک بزرگ و محله ای بوده و 45 باب مسجد و حسینیه و 85 مرکز آموزشی و تحصیلی دارد که دو پارک قوناقلار باغی و حجاج در ورودی شمالغرب تبریز و دو مسجد امام سجاد (ع) و نبی اکرم (ص) آماده میزبانی و تامین نیازهای مسافران نوروزی خواهند بود.

سیما منظر و فضای سبز