منو
 
 پیوندهـــا

 
 
 
تاریخ : سه شنبه 1 بهمن 1398     |     کد : 3152

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری تبریز:

پیوست فضای سبز در تمام پروژه‌های شهرداری لحاظ شود

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری تبریز خواستار رعایت پیوست فضای سبز در تمامی پروژه‌های عمرانی، فرهنگی و ورزشی شهرداری تبریز شد.

به گزارش روابط عمومی و ارتباطات سازمان، مسعود برزگر جلالی در جلسه کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تبریز در خصوص برنامه‌های پیشنهادی سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری تبریز در سال ۹۹، با بیان اینکه در چند سال گذشته توجه به فضای سبز در مدیریت شهری تبریز مغفول مانده بود گفت: تصمیم داریم فضای سبز را به عنوان یکی از اولویتهای اصلی در شهرمطرح کنیم.
وی با بیان اینکه سال ۹۹ سال فضای سبز و زیبا سازی است،متذکرشد: لازم است محوریت‌های اصلی شهرداری تبریز را به سمت توسعه فضای سبز هدایت کنیم.

برزگر جلالی همچنین اظهارداشت: با توجه به تاثیر منفی نمک پاشی در فضای سبز و محیط زیست شهری، طی ۱۰ سال گذشته سعی کردیم نمک پاشی را از اولویت کاری مدیریت بارش برف در تبریز خارج کنیم که در بخش هایی موفق‌ بودیم و بخش هایی با مشکل مواجه شد.
مدیرعامل سازمان سیما منظر و فضای سبز شهرداری تبریز با بیان اینکه سرانه فضای سبز تبریز ۱۶ متر است و با شهرهای تهران، اصفهان و مشهد برابری می‌کند، تصریح کرد: از نظر کیفی فضای سبز تبریز در سطحی بسیار پایین‌تر از شهرهای یاد شده قرار دارد.

او با بیان اینکه تعداد درختان سطح شهر تبریز کمتر از ۱ میلیون درخت است افزود: باید تعداد درختان تبریز  به ۶ میلیون اصله برسد تا برای هر شهروند حداقل ۴ درخت وجود داشته باشد و اکسیژن مورد نیاز را تامین کند.
برزگر جلالی با بیان اینکه ببرنامه ریزی های لازم برای کاشت 1 میلیون درخت در سال آینده انجام گرفته، تاکید نمود: سازمان شهرداری های کشور در سال آینده ۳ شهر را به عنوان شهر سبز معرفی می‌کند که امیدواریم با حمایت‌های شهری و استانی بتوانیم تبریز را جزو این‌سه شهر قرار دهیم.
گفتنی است کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای اسلامی کلانشهر تبریز ضمن تقدیر از برنامه ریزی سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری برای سال ۹۹ که به نام سال فضای سبز و زیباسازی نامگذاری شده است، از برنامه های این سازمان استقبال کردند.


 


مدیر وب سایت