منو
 
 پیوندهـــا

 
 
 
تاریخ : چهارشنبه 6 آذر 1398     |     کد : 3093

جانشین فرمانده سپاه عاشورا در مراسم پرده برداری از تندیس شهیدحمید باکری،

تداوم راه شهیدان، در گروی زنده نگه داشتن یاد و خاطره آنان است

جانشین فرمانده سپاه عاشورا در مراسم پرده برداری از تندیس سردار رشید اسلام شهید حمید باکری، تداوم راه شهیدان را در گرو زنده نگه داشتن یاد و خاطره آنان دانست.

به گزارش روابط عمومی و ارتباطات سازمان، سردار اصغر عباسقلی زاده  با اشاره به رشادت ها و جانفشانی های شهیدان گفت: دوران دفاع مقدس  دفتری است پر از حکایات ایثار و از خود گذشتگی های مردانی که بدون ادعا شرف و عزت ما را حفظ کردند و در این راه از عزیزترین سرمایه خود، یعنی جانشان گذشتند.
وی افزود: بر این اساس، وظیفه ای که بر عهده ماست بسیار سننگین است؛ اما برتر از همه، حفظ یاد و خاطرات این عزیزان است که باید به انحا مختلف انجام گردد. چرا که در صورت غفلت از این مهم، شاهد آسیبهای وسیعی در جامعه خواهیم بود.
جانشین فرمانده لشکر 21 عاشورا، اجرای المان های یادمان شهیدان زا گامی در راستای بزرگداشت نام این بزرگواران ارزیابی کرد و اظهار داشت: نصب تندیس، سردیس یا تصاویری از شهیدان عزیزمان، یادآور خاطرات آنان است و مسلما هرکسی که این المان ها را می بیند در صدد دانستن آن قهرمانی ها و عزت آفرینی ها برمی آید.
سردار عباسقلیزاده در ادامه با بیان جمله ای از رهبر معظم انقلاب خاطرنشان کرد: همچنانکه مقام معشم رهبری در بیانات خود فرموده اند، زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا، کم از شهادت نیست و چنین اقداماتی، مایه تداوم راه آنان می شود.
وی در پایان با قدردانی از سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری در تهیه و نصب المان های یادبود شهیدان در سطح شهر، اظهار امیدواری کرد با ادامه این برنامه ها، تبریز بخشی از دین  خود را به شهیدان و خانواده های معظم آنان ادا کند.


مدیر وب سایت