منو
 
 پیوندهـــا

 
 
 
تاریخ : سه شنبه 5 آذر 1398     |     کد : 3092

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری در مراسم رونمایی از تندیس شهید باکری؛

نصب تندیس یا سردیس مشاهیر و بزرگان، به عنوان واقعه نگاری تبریز در نقاط مختلف نصب می شود

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری در مراسم پرده برداری از تندیس شهید حمید باکری، نصب تندیس بزرگان تاریخ تبریز و مشاهیر شهر را در راستای اجرای طرح واقعه نگاری تبریز توصیف کرد.

به گزارش روابط عمومی و ارتباطات سازمان، مسعود برزگر جلالی در حاشیه این مراسم، با تبریک هفته بسیج، گفت: پاسداشت یاد  و خاطره بزرگان و به ویژه شهیدان 8 سال دفاع مقدس و سرداران دلاور میهن، مهم ترین وظیفه نهادهایی است که به انواع مختلف در امور فرهنگی فعالیت می کنند. 
وی افزود: تبریز شهر سرداران عاشورایی است و همین امر ما را مکلف می کند که در کنار دیگر وجوه تاریخی تبریز، نام و آوازه این عزیزان را نیز گرامی داشته و تندیس یا نمادی نیز از این بزرگواران در سطح شهر نصب کنیم. 
مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری، مشاهیر هر شهری را، سرمایه های معنوی آن شهر دانست و اظهار داشت: در همین راستا، سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری تهیه تندیس یا سردیس و یا سنگ نوشته ای از این مفاخر را در برنامه های خود قرار داده است تا در قالب طرحی به نام " واقعه نگاری تاریخ تبریز" در نقاط مختلف شهر نصب شود. 

برزگر جلالی، در خصوص تندیس شهید حمید باکری نیز خاطرنشان کرد: اثری که امروز شاهد پرده برداری از آن بودیم، توسط استاد فعالی  طی دو ماه و نیم تهیه و همزمان با هفته بسیج در میدان هتل مرمر نصب و رونمایی شد. 
وی در پایان با بیان اینکه طرح های زیباسازی در تبریز تداوم خواهد داشت، گفت: با عنایت به نامگذاری سال آینده به عنوان سال زیباسازی و فضای سبز، روند تهیه و نصب المان های زیباسازی شهری و به ویژه المان های مربوط به مشاهیر و مفاخر تبریز، سرعت بیشتری خواهدیافت.


مدیر وب سایت